Home>Cub Scouts>Cub Scout Packs

Cub Scout Packs

Bridgetown District

1st B'dos Sea Scouts Cub Pack - Hazelwood, Scout HQ
Saturdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Arthur Smith Primary Cub Pack - Arthur Smith Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Bay Primary Cub Pack - Bay Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Belmont Primary Cub Pack - Belmont Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Charles F. Broome Primary Cub Pack - Charles F. Broome Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Deacon's Primary Cub Pack - Deacon's Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Eagle Hall Primary Cub Pack - Eagle Hall Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Eden Lodge Primary Cub Pack - Eden Lodge Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

George Lamming Primary Cub Pack - George Lamming Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Grantley Prescod Primary Cub Pack - Grantley Prescod Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Grazettes Primary Cub Pack - Grazettes Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Hazelwood Cub Pack - Hazelwood, Scout HQ
Saturdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Hill Top Cub Pack - Hill Top Preparatory School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

L. T. Gay Primary Cub Pack - L. T. Gay Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Luther Thorne Primary Cub Pack - Luther Thorne Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

People's Cathedral Primary Cub Pack - People's Cathedral Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Angela's Cub Pack - St. Angela's School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Cyprian's Primary Cub Pack - St. Cyprian's Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Gabriel's Cub Pack - St. Gabriel's School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Giles Primary Cub Pack - St. Giles Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Matthew's Primary Cub Pack - St. Matthew's Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Mary's Primary Cub Pack - St. Mary's Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Paul's Primary Cub Pack - St. Paul's Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Stephen's Cub Pack - St. Stephens Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Trinity Primary Cub Pack - Trinity Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Wesley Hall Primary Cub Pack - Wesley Hall Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Westbury Primary Cub Pack - Westbury Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Wilkie Cumberbatch Primary Cub Pack - Wilkie Cumberbatch Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Northern District

A. DaCosta Edwards Primary Cub Pack - A. DaCosta Edwards Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

All Saints Primary Cub Pack - All Saints Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Good Shepherd Primary Cub Pack - Good Shepherd Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Gordon Greenidge Primary Cub Pack - Gordon Greenidge Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Hillaby/Turners Hall Primary Cub Pack - Hillaby/Turners Hall Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Holy Innocents Primary Cub Pack - Holy Innocents Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Ignatius Byer Primary Cub Pack - Ignatius Byer Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Roland Edwards Primary Cub Pack - Roland Edwards Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Selah Primary Cub Pack - Selah Primary Cub School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Sharon Primary Cub Pack - Sharon Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Alban's Primary Cub Pack - St. Alban's Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Bernardís Primary Cub Pack - St. Bernardís Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Elizabeth Primary Cub Pack - St. Elizabeth Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. James Primary Cub Pack - St. James Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Joseph Primary Cub Pack - St. Joseph Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Lucy Primary Cub Pack - St. Lucy Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

St. Silas Primary Cub Pack - St. Silas Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Welches Primary Cub Pack - Welches Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

West Terrace Primary Cub Pack - West Terrace Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Southern District

Bayley's Primary Cub Pack - Bayley's Primary School
Wednesdays 3:15 pm. to 4:30 pm.

Blackman & Gollop Primary Cub Pack - Blackman & Gollop Primary School
Wednesdays 3:30 pm. to 4:30 pm.

Gordon Walters Primary Cub Pack - Gordon Walters Primary School
Wednesdays 3:15 pm. to 4:30 pm.

Hilda Skeene Primary Cub Pack - Hilda Skeene Primary School
Wednesdays 3:15 pm. to 4:30 pm.

Milton Lynch Primary Cub Pack - Milton Lynch Primary School
Mondays 3:15 pm. to 4:30 pm.

Reynold Weekes Primary Cub Pack - Reynold Weekes Primary School
Mondays 3:15 pm. to 4:30 pm.

St. Bartholomew's Primary Cub Pack - St. Bartholomew's Primary School
Wednesdays 3:15 pm. to 4:30 pm.

St. Christopher's Primary Cub Pack - St. Christopher's Primary School
Wednesdays 3:15 pm. to 4:30 pm.

St. George Primary Cub Pack - St. George Primary School
Wednesdays 3:15 pm. to 4:30 pm.

St. John Primary Cub Pack - St. John Primary School
Wednesdays 3:15 pm. to 4:30 pm.

St. Lawrence Primary Cub Pack - St. Lawrence Primary School
Tuesdays 3:15 pm. to 4:30 pm.

St. Lukeís/Brighton Primary Cub Pack - St. Lukeís/Brighton Primary School
Tuesdays 3:15 pm. to 4:30 pm.

St. Margaret Primary Cub Pack - St. Margaret Primary School
Mondays 3:15 pm. to 4:30 pm.

St. Philip's Primary Cub Pack - St. Philip's Primary School
xxxdays xx:00 pm. to xx:00 pm.

Vauxhall Primary Cub Pack - Vauxhall Primary School
Wednesdays 3:15 pm. to 4:30 pm.

 


  © Barbados Boy Scouts Association - May 2014 - About - Contact Us - Terms and Conditions   Creative Commons License